Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.
piątek, 04 styczeń 2019 14:48
Ograniczenie działalności Fundacji

Szanowni Państwo!

Z uwagi na ograniczenie działalności Fundacji, uprzejmie prosimy o skontaktowanie się mailowo z Fundacją pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. celem ustalenia formy pomocy na rzecz wybranej przez Państwa osoby. Obecnie bowiem Fundacja nie jest w stanie pośredniczyć w finansowaniu terapii, ale możliwe są inne sposoby pomocy naszym podopiecznym. Dziękujemy.

środa, 29 sierpień 2018 14:35
Rejs statkiem po Wiśle

W dniu 9 sierpnia 2018 r. zabraliśmy grupę naszych Seniorów w rejs po Wiśle statkiem „Inna Bajka”. Wyruszyliśmy z przystani „Kurier”, przy bulwarze Jana Karskiego w Warszawie i popłynęliśmy w kierunku Mokotowa mijając po drodze m.in. Most Świętokrzyski i Kolejowy. W czasie godzinnego rejsu nasi Seniorzy mogli podziwiać przepiękną panoramę stolicy z perspektywy Wisły. Rejs został zorganizowany przez Fundację Wisła Warszawie, która w sezonie letnim organizuje bezpłatne rejsy statkiem po Wiśle. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Już niebawem w rejs wyruszy druga grupa Seniorów, która już nie może się doczekać wejścia na pokład.

  

piątek, 24 sierpień 2018 09:04
Terapia logopedyczna

 Fundacja opłaca chłopcu terapię logopedyczną 2 razy w tygodniu po 45 minut za 75 zł. Szymon porozumiewa się pojedynczymi głoskami i prostymi wokalizacjami, mówi mama i tata, ale rozumie wszystkie polecenia. Chłopiec do tej pory był odraczany od obowiązku szkolnego, uczęszcza do przedszkola Integracyjnego trzy razy w tygodniu, gdzie ma zajęcia integracji sensorycznej, wczesne wspomaganie rozwoju, rehabilitację, terapię logopedyczną i terapię zajęciową. Szymon porusza się samodzielnie na aktywnym wózku inwalidzkim. Korzysta też z kombinezonu do pionizacji.

piątek, 24 sierpień 2018 09:04
Autoimmunologiczne zapalenie mózgu Sii

W lutym 2018 roku u Sii zdiagnozowano autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Charakterystyczne dla tej choroby są wielopoziomowe zaburzenia układu limbicznego, pnia mózgu, móżdżku, rdzenia kręgowego, korzenia czuciowego nerwu rdzeniowego i mięśniówki jelita  Dziewczynka leczona jest sterydami, dzięki którym zapalenie powinno powoli ustępować. Cały czas Sia ma również terapię pedagogiczną ze względu na trudności w budowaniu relacji społecznych i inne zaburzenia wynikające z autyzmu dziecięcego.

 

piątek, 24 sierpień 2018 09:02
Już za rok matura

Tomek i Wojtek uczęszczają  do II klasy liceum. Fundacja w dalszym ciągu finansuje im kurs języka angielskiego.

Tomek zamierza zdawać maturę z matematyki rozszerzonej, angielskiego rozszerzonego i podstaw niemieckiego; chciałby studiować ekonomię w Szkole Głównej Handlowej. Dzięki wsparciu Fundacji, nie martwi się o maturę z angielskiego, ale chciałby kontynuować naukę w przyszłym roku, żeby móc zdobyć certyfikat. Chłopak jest najlepszy w klasie z angielskiego, a uczy się także języka niemieckiego. 

Wojtek uczęszcza do klasy o profilu biologiczno-chemicznym; jeszcze nie wie co chce studiować, ale na pewno coś w tym kierunku. Chłopak przeszedł dwie operacje oczu, potem miał rehabilitację, ma kłopoty z tarczycą – zdiagnozowaną chorobę Hashimoto, duże skrzywienie kręgosłupa i płaskostopie. 

piątek, 24 sierpień 2018 09:02
Pogarszający się stan Radka

Mamy lipiec 2018 roku. U Radka w ciągu ostatnich dwóch lat bardzo wzmogły się ataki padaczki. Spowodowały one ogromne spustoszenie w jego organizmie. Przez zmianę leków udało się poniekąd zapanować nad tym, ale Radek utracił niektóre umiejętności zdobyte na intensywnej rehabilitacji i teraz uczy się na nowo m.in. stawać z czyjąś pomocą, trzymać przedmioty w ręku czy rzucać piłkę. Potrzebuje wielu godzin ćwiczeń, a także specjalistycznej opieki lekarskiej oraz środków do pielęgnacji. Aktualnie Fundacja przeznacza 300 zł miesięcznie na leki dla Radka oraz podstawowe środki do życia.

piątek, 24 sierpień 2018 09:01
Czas szybko leci

Natan ma juz prawie pięć lat, Fundacja Projan opłaca chłopcu fizjoterapię raz w tygodniu po 50 minut. Natanek uczy się czworakować, potrafi się przemieszczać jedynie z brzucha na plecy i turlać się. Zsuwa się z łóżka do pozycji siedzącej w literę W, siedząc traci równowagę na lewą stronę.

 

Strona 1 z 34
KRS: 0000326507
NIP: 521-352-42-50

KONTAKT

ul. Wyczółki 71
02 – 820 Warszawa

Bank

47 2490 0005 0000 4530 9967 4690
ALIOR BANK S.A.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.