Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.
Senior Wie Więcej

Senior Wie Więcej (28)

piątek, 31 marzec 2017 14:40
Wykład dla seniorów o pochodzeniu i tradycji nazwisk w Polsce

27 marca 2017 roku w siedzibie Fundacji w ramach projektu Senior Wie Więcej odbył się wykład dr Anny Dąbrowskiej-Kamińskiej z Uniwersytetu Kardynała Stefana  Wyszyńskiego na temat tradycji i pochodzenia nazwisk w Polsce, także o pochodzeniu nazwisk obecnych na wykładzie słuchaczy. Prelegentka opowiedziała o tym, kiedy wprowadzono obowiązek stosowania nazwisk i przedstawiła ich klasyfikację ze względu na pochodzenie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, niektórzy uczestnicy znali historię własnego nazwiska i mogli dopytać o różne szczegóły, inni mieli okazję dowiedzieć się skąd pochodzi ich nazwisko. 

        

środa, 15 luty 2017 22:06
Seniorzy w Muzeum Warszawskiej Pragi

15 listopada 2016 roku grupa naszych seniorów w ramach projektu „Senior Wie Więcej” zwiedzała Muzeum Warszawskiej Pragi. Dzięki przewodnikowi uczestnicy nie tylko zwiedzili muzeum, ale mieli możliwość poznania historii tej odradzającej się dzielnicy Warszawy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem – w pamięć zapadła zachowana, oryginalna modlitewnia żydowska – a także obfitowało w wiele bardzo ciekawych wspomnień, anegdot samych uczestników, ukazujących praską codzienność. W trakcie wizyty w muzeum seniorzy mieli możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego o jednej ze spółdzielni (dziś już coraz mniej licznych) - „Stopa”, w której ręcznie wytwarza się buty.

środa, 15 luty 2017 21:10
Zdrowie na talerzu

14 kwietnia 2016 r. w ramach programu „Senior Wie Więcej" odbyło się spotkanie ze specjalistą do spraw żywienia pt.: „Zdrowie na talerzu. Jak zaoszczędzić na lekach i cieszyć się długim życiem". W czasie prelekcji prowadząca Pani Sylwia przedstawiła nową piramidę żywienia oraz dokładnie omówiła wszystkie jej poziomy. Mówiła m. in. o tym, że dieta bogata w kwasy omega 3 może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera.

 

                                   alt        alt         alt

 

środa, 15 luty 2017 21:00
Wielkanocne warsztaty

10 marca 2016 r. w ramach spotkania Senior Wie Więcej grupa Seniorów spotkała się na warsztacie Wielkanocnym. Tym razem zaproszeni goście przygotowali ozdoby z jajek styropianowych ozdobionych metodą „wstążkową". Jajka były kolorowe i piękne a atmosfera kameralna i niepowtarzalna.

 

 

alt     alt     alt

 

środa, 15 luty 2017 20:50
Gimnastyka dla Seniorów

Od lutego 2016 r. beneficjenci Programu ProSenior uczestniczą w zajęciach ogólnousprawniających w siedzibie fundacji. Zajęcia prowadzane są raz w tygodniu w wymiarze sześćdziesięciu minut przez konsultantkę do spraw rehabilitacji Panią Marlenę. Prowadząca przed rozpoczęciem zajęć dokonała wnikliwej analizy dolegliwości i schorzeń Seniorów tak by nikomu nie stała się krzywda.

 

alt      alt    alt

 

środa, 15 luty 2017 20:44
Wprowadzenie do Uważności

3 lutego 2015 roku w siedzibie Fundacji odbył się warsztat z socjoterapeutą dotyczący treningu uważności dla piętnastoosobowej grupy seniorów. W pierwszej części spotkania prowadzący wyjaśnił czym jest uważność - czyli umiejętność umysłu obserwowania rzeczy takimi, jakimi są, bez oceniania, analizowania, porównywania, modyfikowania - i jaką rolę pełni w ludzkim życiu. Druga część miała charakter warsztatowy i polegała na konkretnych ćwiczeniach uważności. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze i spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników.

 

 

     alt        alt       alt

 

środa, 15 luty 2017 20:32
Wykład pt. „Mickiewicz i nowoczesność”

14 grudnia 2015 roku, w ramach projektu Senior Wie Więcej odbył się wykład zatytułowany Mickiewicz i nowoczesność. Podczas spotkania prelegentka próbowała odpowiedzieć na pytanie o nowoczesność myśli poety w XIX wieku i jego aktualność we współczesności. Pojawiła się również szersza dyskusja o tym czy i jak pisarze współcześni podejmują literacki dialog z autorem Pana Tadeusza. Spotkanie przebiegło w miłej, przedświątecznej atmosferze.

 

alt     alt       alt

 

Strona 1 z 4
KRS: 0000326507
NIP: 521-352-42-50

KONTAKT

ul. Wyczółki 71
02 – 820 Warszawa

Bank

47 2490 0005 0000 4530 9967 4690
ALIOR BANK S.A.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.